Blog

Stejně jako sebe v zimě navlečete do x vrstev, je potřeba se postarat i o svoji techniku. Většina rad vychází ze zkušeností a není to jinak ani u mne. Vybité baterky, když chcete fotit, nebo výměna baterie u mobilu. To vše vás naučí. Obecně zde platí jednoduchá fyzika.

Na první focení jsme vyrazili na Jizeru, jak se ukázalo, volba to nebyla úplně dobrá :D Nicméně družina se shodla, že to byla hezká procházka :)

Supermoon

30.04.2021

27.4. 2021 byl první "supermoon" tohoto roku. Superměsíc se nazývá, jelikož je blíže Zemi. Dubnový Měsíc byl opticky o 7,5 % "větší" než obvykle. Absolutně nejblíže byl v 17:25, kdy byl 357 370 Km od Země.

Dronovka

22.04.2021

Nový rozměr, nejen fotografie :) Objevuji krásu dronu, ale nejen to.. určitě se časem rozepíšu o + - vlastnictví dronu..

Hledání vhodného batohu na cesty snad našlo zdárného konce. Pokud to myslíte alespoň trošku vážně a chcete solidní výsledky, je k tomu potřeba i spousta věcí :)To máte stativ.. filtry.. objektivy.. oblečení.. Prostě střední batoh 40l.

Kdo plánuje fotky Měsíce, Slunce, nebo hvězd, tak určitě zná PhotoPills. S touto appkou opravdu můžete naplánovat velké věci a užít si spoustu zábavy. Okolo této appky vznikla i rozsáhlá komunita.

Co se stativu týče, dalo by se říct, že se dají rozdělit na dvě kategorie. Na těžké a ty na hovno.. Bohužel tato rovnice se většinou rozpadá, pokud je batoh naložen třeba 15 Kg.