Blog

Aktuality a zápisky z foto-výletů

Často se mi stává, že koupím levně, abych následně pořídil kvalitu.. U čelovky, kterou jsem zhruba dva roky zpátky koupil, to tak naštěstí nebylo :) Musím říct, že je otestována v zimě, dešti a nedám na ní dopustit.

Potřebuji dobít baterky. Vyrazit ven a užít si pořádně přírodu. Počasí vypadá skvěle, všechno klape a hned po práci vyrážím do Krkonoš. Můj plán je nechat auto na H. Mísečkách, dojít na Sněžné jámy, tam nafotit západ slunce a přesunout se do přístřešku U čtyř pánů. Ráno vyrazit na Pančavský vodopád a sběhnout zpět k autu.

Do kategorie "dobrejch věcí", budu dávat recenze nejen fotografických věcí, ale i věcí co se osvědčily, nebo zaujmou.

Lyridy 2020

27.04.2020

Minulý týden jsem po dlouhé době podnikl přespání venku. Vyrazil jsem, jelikož byla zvýšená aktivita "padajících hvězd" - Lyrid.

Je půlka dubna a v Praze se dá fotit asi jedna z nejprofláklejších fotek. Slunce vychází přesně za Týnským chrámem a efekt je vcelku slušný :D

Na začátek bych chtěl napsat, že respektuji sociální distanc. A jelikož nejde jen o moji osobu, ale i o ostatní, tak stejně jako vy, jedu z práce domů a vylezu maximálně na zahradu. Nicméně procházky lze a takovou procházkou ve 2 ráno v přírodě snad nikoho neohrozím. Tak doufám, že to někdo nebude brát jako ochcávání vyhlášeného stavu v ČR. ...

ISS selfie

24.03.2020

V ČR máme vyhlášenou karanténu a to znamená po práci hned domů. Co se dá dělat :) Inspiroval jsem se článkem na petapixelu a napadlo mi, zkusit to v domácích podmínkách.

Trefovat slunce, nebo měsíc mezi objekty, nebo jakkoliv je umisťovat dle své vize je vcelku zábavné. Napíšu, jak to dělám já a co mi pomáhá. Odpovím tím na otázku některých "jak?" a třeba pomůžu někomu najít tu svou cestu.

Přidávám se na zimní foto workshop vedený Michalem Baladou na Králickém Sněžníku. Dva dny se stanem v přírodě a focení, to bude super. Dlouho jsem nikde nebyl a vánoční Jizerky vůbec nevyšly, snad se spravím tady.

Mlhonoše

24.11.2019

Dá se říct, že chodím pravidelně, každý měsíc, jedna noc v přírodě. Dorazím na západ slunce, přespím a ráno po východu odcházím zpět do civilizace. Je tady listopad a losuji kam vyrazím. Ve výběru mám Jizerky, nebo Krkonoše. Definitivně se rozhoduji poslední týden. Výběr padl na Krkonoše, do Jizerek jezdím často a byl jsem tam naposled.. Vzhledem k...