Blog

Blog

Audi začátkem srpna rozjela kampaň na svou novou RS4 Avant. Jako jedna z fotek je holčička opřená o nový vůz, držíc banán. Popisek zní: "Vaše srdce bude bít rychleji - v každém ohledu."

Pokud používáte Adobe Ligtroom a zajímá Vás statistika z fotek, existuje jednoduchá fičura, jak to zjistit.

19.11. 2019 se zrodil můj web. První příspěvek byl o tom, že web je můj a nikdo nebude rozhodovat o obsahu, nebo výběru, např. na základě algoritmu. Nebo, že mi "někdo" bude mazat moje názory, nebo příspěvky :)

Často se mi stává, že koupím levně, abych následně pořídil kvalitu.. U čelovky, kterou jsem zhruba dva roky zpátky koupil, to tak naštěstí nebylo :) Musím říct, že je otestována v zimě, dešti a nedám na ní dopustit.

Potřebuji dobít baterky. Vyrazit ven a užít si pořádně přírodu. Počasí vypadá skvěle, všechno klape a hned po práci vyrážím do Krkonoš. Můj plán je nechat auto na H. Mísečkách, dojít na Sněžné jámy, tam nafotit západ slunce a přesunout se do přístřešku U čtyř pánů. Ráno vyrazit na Pančavský vodopád a sběhnout zpět k autu.

Do kategorie "dobrejch věcí", budu dávat recenze nejen fotografických věcí, ale i věcí co se osvědčily, nebo zaujmou.

Lyridy 2020

27.04.2020

Minulý týden jsem po dlouhé době podnikl přespání venku. Vyrazil jsem, jelikož byla zvýšená aktivita "padajících hvězd" - Lyrid.

Je půlka dubna a v Praze se dá fotit asi jedna z nejprofláklejších fotek. Slunce vychází přesně za Týnským chrámem a efekt je vcelku slušný :D

Na začátek bych chtěl napsat, že respektuji sociální distanc. A jelikož nejde jen o moji osobu, ale i o ostatní, tak stejně jako vy, jedu z práce domů a vylezu maximálně na zahradu. Nicméně procházky lze a takovou procházkou ve 2 ráno v přírodě snad nikoho neohrozím. Tak doufám, že to někdo nebude brát jako ochcávání vyhlášeného stavu v ČR. ...