Madeira

13.05.2023

Sestřih z dronu ZDE


Po dlouhé době jsem našel trošku času na oživení webu. Pár řádků k Madeiře. Madeiru jsem poprvé navštívil někdy před Covidem a naprosto mi vzala. Strašně jsem se chtěl na ostrov vrátit, ale čistě z fotografického hlediska. A povedlo se.

Cesta proběhla minimalisticky, žádná velká skupina, jen já a kamarád Vašek. To nám dávalo velkou svobodu plánovat a vše přizpůsobit maximálně našemu pohodlí a plánům. 

Počasí nám vyšlo naprosto perfektně. Odpočinkový den nám pršelo, takže člověk nemusel mít výčitky, že spí do 10h.

Madeira je boží. Ráno fotíme u moře a večer jedeme do 1700 mnm vysokých kopců.

Najeli jsme více jak 1000 Km a pořád máme spoustu míst, která bych chtěl odfotit.

Termín byl konec dubna, který je též dobrá volba. Turismus zde není v plné palbě jako v létě, takže lidí je zde příjemně před hranicí nasranosti. Na druhou stranu se dá koupat v moři, ale úplné horko také není. V horách to je dokonce i na mikinu a bundu.

Co mohu doporučit: ubytko jsem řešil přes AirBNB, je zde větší výběr než na bookingu a za lepší ceny. Vše proběhlo self-odbavením, takže nemusíte s nikým nic dodatečně řešit. Prostě až přijedete, tak přijedete. Check out se nám podařilo posunout, což je výhoda, že komunikujte přímo s majitelem.

Půjčení auta: Na doporučení jiných cestovatelů jsme zkusili toto https://statusflamingo.com

A můžeme doporučit! Rezervaci jsem udělal na jejich webu. Vcelku rychle přišla odpověď. Ač trošku se strachem, tak jsem obratem poslal doklady. Tím se zkrátila doba řešení formalit na místě při předávce vozu. Ve formuláři jsem vyplnil, že chci, aby mi vůz byl přistaven i vrácen na ltišti. Po příletu na nás čekal zaměstnanec SF a šlo se k vozu. Co je super, že neplatíte depozit a v ceně je plná pojistka! A půjčovné je opravdu za dobrou cenu. Zánovní Toyota Aygo :)   

Určitě se vrátím. Osobně si myslím, že na Madeiře dostanete za relativně málo peněz, hodně muziky.