Jmenuji se Martin Kříž /*85/. K fotografii jsem se dostal relativně nedávno a to v roce 2016. V té době jsem o fotografii nevěděl vůbec nic. Mobil nestačil a začal zájem o zrcadlovku. Počáteční směr jsem dostal od kolegy z práce / díky Jirko :) /, následovalo několik kurzů a workshopů. Největší procento znalostí čerpám jako samouk, nebo pokus omyl. Našel jsem se ve focení krajiny, která je expozičně náročná. Baví mě přemýšlet o tom, jak se dostat k výsledku a zároveň dát fotce něco víc.


Není nic lepšího, než stát na vrcholu a pozorovat první paprsky slunce. Krajina je naprosto jedinečná, ticho, jen já a příroda. Den začíná a jsem u toho. Nejradši vezmu vybavení, spacák a vyrážím na dané místo přespat. Od usednutí do auta nemám v hlavě nic jiného, než kompozici a přemýšlím o celé situaci. 


Vpřed mě žene závislost vidět ten den začínat a jak to bude vypadat. Kde bude navařená mlha a co příroda připraví. Vždy mám pocit, že opouštím komfortní zónu a žiji každou myšlenkou. Trávit noci v přírodě je návykové. Užívám si ty provizorní podmínky a jsem vděčný za maličkosti. Ranní káva je dar :)