Foto-batoh na cesty

05.03.2021

Hledání vhodného batohu na cesty snad našlo zdárného konce. Pokud to myslíte alespoň trošku vážně a chcete solidní výsledky, je k tomu potřeba i spousta věcí :)To máte stativ.. filtry.. objektivy.. oblečení..  Prostě střední batoh 40l.

A tohle všechno je potřeba dostat na místo určení. Nebavím se teď o výletu se spacákem, ale o výšlap na místo a zpět. Někdy 8 Km, někdy 20 Km.

Problém u foto-batohů obecně je, že nejsou stavěné na delší výšlapy. A problém u klasických turistických je, že nejsou na foto-techniku :) 

Do města vlastním bazarového LOWEPRO ProTactic BP 450. Nedám na něj dopustit. Velice variabilní, kvalitní provedení, rychlý přístup do komor. Zastávám to, že bych neměl sloužit věcem, ale věci mají sloužit mne - a podle toho se k batohu chovám. A je opravdu po všech stránkách super, fakt kvalitní zpracování. Ale mimo město je tragéd :) Věci se do něj v podstatě narvat dají, ale to je tak vše. Chybí zpracování popruhů, bederáku a zad. Prostě na tohle nošení není. Stane se z něj otravná aktovka.

Je zde nabídka batohů od FSTOP, Shimoda, Lowepro.. Top třída. Batohy, které už se dají nosit na delší výlety.. Ale ty ceny.. Takže za 40l batoh FSTOP Ajna vysolíte krásných 6290,- a to je bez vnitřní výplně + dalších cca 1490,-. No a jsme na krásných skoro 8tis. :) U Shimody se s vnitřní výplní dostanete ještě o kus výše.

Tuhle cenu nejsem ochoten akceptovat. Zkusil jsem hledat variantu. Když nosím velký 70l batoh, techniku přenáším ve výplních, které koupíte na Aliexpressu. Konkrétně třeba od FY Neewer, za 10 doláčů. Používám je celkem často a zatím drží :)

Tyhle výplně se krásně kombinují s jednoduchým batohem Pinguin Ridge 40l, který má cenovku 1990 kaček. Batoh je primárně určen na ski-alpy. Do báglu se leze přes záda, což je super, jelikož nemusíte neustále přehrabovat věci. Dá se výborně postahovat popruhy, je lehký a jednoduchý. Stativ můžete nosit na boku, kde jsou kapsy na lyže, nebo uprostřed. Naposled jsem nesl i sněžnice a je to komfortní. Co je super, že je v úzký, aby nepřekážel při pohybu na lyžích. Nepřekáží tedy při chůzi s trekovkama.

Odzkoušeno má několik výšlapů a používám ho i na převoz věcí, např. na víkendy apod. Za málo peněz hodně muziky.