Statistiky v Lightroomu

08.09.2020

Pokud používáte Adobe Ligtroom a zajímá Vás statistika z fotek, existuje jednoduchá fičura, jak to zjistit.

Napíšu výčet, co ze statistik zjistíte. Např. nejpoužívanější objektiv, clonu, nebo ohnisko.. Zjistíte např. nejproduktivnější období co se do počtu fotek týče a mnoho jiného. Vše uvidíte v přehledných grafech a statistikách.

Statistika funguje v on-line web rozhraní, takže není potřeba nic stahovat. Zaručena je prý i anonymita dat.. Odkaz je ZDE  . Jednoduše přetáhnete katalog do prohlížeče a je to! Svůj katalog najdete /Users/[user]/Pictures/Lightroom (Mac OS) nebo C:\Users\[user]\Pictures\Lightroom (Windows) 

K čemu to je dobré? Analyzujte zpětně svou práci. Zjistíte, co nejvíc používáte, nebo naopak. Může to pomoci např. při koupi objektivu. Časově to zabere řádově minuty, tak může posloužit i jako pobavení :)

____________

Můj výsledek je vidět níže. V podstatě mi vyšlo, že nejvíce fotím na objektiv 15-30 mm s clonou F2.8. Což statisticky naruší noční focení, kdy třeba naexponuji 300 fotek :) V závěsu je 150-600 mm, který je skutečně můj často "tahaný". Následuje 24-70 mm, který používám nejčastěji na dlouhé expozice a považuji ho za nejpraktičtější :) Poslední je 70-200 mm, ten je "cestovní" :)


                                                                 www.lightroomdashboard.com/