Sluneční maraton

20.04.2020

Je půlka dubna a v Praze se dá fotit asi jedna z nejprofláklejších fotek. Slunce vychází přesně za Týnským chrámem a efekt je vcelku slušný :D 

Tento "úkaz" se dá fotit zhruba 14 dní, pak se Slunce nekompromisně přesune. Pokud jste znalec a hledáte určitý úhel, je to pak otázka třeba dvou dnů. Záleží na vkusu a znalosti prostředí. A taky počasí...  

Je úterý 20.4. a mám za sebou celkem pět návštěv, zítra bude šestá :) Zda bude další, nevím. Postupně se vyčerpává prostor a Slunce prostě bude vycházet jinde. Vlastně jsem ani neplánoval tolik návštěv. Ale pojal jsem to jako challenge. Je to prostor ke zlepšení se. Můžete přemýšlet o kompozici, o zpracování, o expozici, záměru a zkusit to druhý den jinak. Jinou technikou, nebo jiným nastavením. Prostě jakkoliv. Fotit stejné místo není vždy stejné :) Vždy to má jinou atmosféru, vždy jsou podmínky jiné. 

Jak jsem psal na IG, sešlo se celkem 600 expozic, což je necelých 14 GB dat. Výběr je níže. A jelikož jsem byl i dnes (21.04.) Galerku ještě doplním :)


Jestli funguje něco proti Covidu, je to Slunce a pozitivní mysl. Udělejte si někdy čas a jděte se podívat na východ Slunce  .. a nesledujte tolik media :)